Share the Music!

WASTED STINGS

wastedstrings

Kapela : Wasted Strings

Žáner : rock

Doba pôsobenia : 6 rokov

Priemerný vek: 23

Biografia: Sme ženská rocková kapela zo Žiliny. Naše zloženie je ojedinelé a veľmi jedinečné práve tým, že sa medzi nami nenachádza žiaden muž.  Kapela začala vznikať v roku 2010 a na prvé pódia sme sa dostali v roku 2012. Súčasné obsadenie: Lucy – spev, Maťa – sólo gitara, Tina – rytmická gitara, – Zuzka – bicie, Evka – basa. Odohrali sme cez 80 koncertov po Slovensku, niektoré v Čechách, v mnohých kluboch či na mnohých festivaloch a akciách. Prevažné štýly, ktorým sa venujeme sú rock, hardrock, rocknroll. V roku 2013 sme vydali album Walk. 

Našimi najväčšími úspechmi boli skvelé umiestnenia v súťažiach RockmeFest v Nitre a Queen of the rock v Púchove – 2. miesta spomedzi všetkých kapiel a vystupovanie na festivale Terchovský budzogáň.  Naša pieseň s názvom Take it all sa dostala do filmu Tlmočník, ktorý mal len nedávno premiéru a teraz je možné zhliadnuť ho v kinách. Podarilo sa nám vydať niekoľko videoklipov.

úspechy: Terchovský budzogáň – vystúpenie , 2. miesto v súťaži Queen of rock – Púchov, 4. miesto v súťaži RockmeFest Nitra, -obsadenie našej piesne Take it all vo filme Tlmočník – práve v kinách., status ako najprezeranejšia kapela na portáli Musiczone…

stránky: https://wasted-strings.webnode.sk/ 

http://bandzone.cz/wastedstrings 

https://www.facebook.com/wastedstrings5/

 

klip: https://www.youtube.com/watch?v=vzto91zH9SI